فواید شروع روز با پیاده روی

فواید شروع روز با پیاده روی

پیاده روی روزانه باید به جز بزرگی از زندگی شما تبدیل شود چرا که می تواند در بهبود وضعیت روحی و جسمی شما کمک زیادی کند.

1. انرژی خود را افزایش دهید

شروع روزتان با پیاده روی ممکن است انرژی بیشتری در طول روز به شما بدهد. اگر در فضای باز پیاده روی می کنید، این امر به ویژه صادق است.

مطالعات نشان می دهد که بزرگسالانی که به مدت 20 دقیقه در فضای باز راه می رفتند نسبت به بزرگسالانی که 20 دقیقه در فضای بسته راه می رفتند، شادابی و انرژی بیشتری داشتند.

یک مطالعه کوچک نشان داد که 10 دقیقه راه رفتن از پله برای 18 زن که احساس کمبود خواب داشتند، انرژی زاتر از یک فنجان قهوه بود.

دفعه بعد که نیاز به تقویت انرژی صبحگاهی داشتید یا وقتی از خواب بیدار شدید احساس خستگی کردید، ممکن است بخواهید پیاده روی کنید.

2. بهبود خلق و خو

پیاده روی در صبح فواید فیزیولوژیکی نیز دارد.

پیاده روی ممکن است کمک کند:

  • بهبود عزت نفس
  • تقویت خلق و خو
  • کاهش استرس
  • کاهش اضطراب
  • کاهش خستگی
  • علائم افسردگی را کاهش دهید یا خطر ابتلا به افسردگی را کاهش دهید
    برای بهترین نتیجه، حداقل 5 روز در هفته 20 تا 30 دقیقه پیاده روی کنید.

3. فعالیت بدنی روزانه خود را کامل کنید

یکی از مزایای پیاده روی در صبح این است که شما فعالیت بدنی خود را برای یک روز کامل می کنید – قبل از اینکه هر خانواده، کار یا تعهدات مدرسه شما را از مسیر خارج کند.

دستورالعمل های فعالیت بدنی برای آمریکایی ها توصیه می کند که بزرگسالان سالم باید حداقل 150 تا 300 دقیقه ورزش با شدت متوسط ​​در هفته انجام دهند.

سعی کنید 5 صبح در هفته یک پیاده روی 30 دقیقه ای داشته باشید تا این شرایط را برآورده کنید.

4. ممکن است به کاهش وزن کمک کند

پیاده روی در صبح ممکن است به شما در رسیدن به اهداف کاهش وزن کمک کند. پیاده روی با سرعت متوسط ​​به مدت 30 دقیقه می تواند تا 150 کالری بسوزاند. همراه با یک رژیم غذایی سالم و تمرینات قدرتی، ممکن است متوجه کاهش وزن شوید.

5. پیشگیری یا مدیریت شرایط بهداشتی

پیاده روی می تواند فواید بی شماری برای سلامتی شما داشته باشد، از جمله تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین پیشگیری و کمک به مدیریت شرایط مختلف سلامتی.

مطالعات نشان می دهد که 30 دقیقه پیاده روی در روز می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا 19 درصد کاهش دهد. اگر مبتلا به دیابت هستید، پیاده روی ممکن است به کاهش سطح قند خون شما نیز کمک کند.

حتی می تواند به افزایش طول عمر و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و برخی سرطان ها کمک کند.

6. تقویت عضلات

پیاده روی ممکن است به تقویت عضلات پاها کمک کند. برای بهترین نتیجه، با سرعت متوسط ​​تا تند راه بروید. سعی کنید روال خود را تغییر دهید و از پله ها بالا بروید، از تپه ها بالا و پایین بروید یا روی تردمیل با شیب راه بروید.

تمرینات تقویت کننده پا مانند اسکات و لانژ را چندین بار در هفته اضافه کنید تا تون عضلات بیشتر شود.

7. داشتن ذهنی آرام

پیاده روی صبحگاهی ممکن است به بهبود وضوح ذهنی و توانایی تمرکز در طول روز کمک کند. یک مطالعه اخیر منبع معتبر نشان داد که در میان سالمندان، کسانی که روز خود را با پیاده روی صبحگاهی شروع می‌کنند، عملکرد شناختی خود را در مقایسه با افرادی که کم‌تحرک می‌مانند، بهبود می‌بخشند.

پیاده روی ممکن است به شما کمک کند خلاق تر فکر کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که پیاده‌روی جریان آزاد ایده‌ها را باز می‌کند، که ممکن است به شما کمک کند بهتر از نشستن یا بی‌تحرکی مشکل را حل کنید. این مورد به خصوص اگر در فضای باز پیاده روی می کنید بیشتر می شود.

دفعه بعد که یک جلسه صبحگاهی یا جلسه طوفان فکری داشتید، در صورت امکان به همکارانتان پیشنهاد دهید در یک پیاده روی به شما بپیوندند.

8. خواب راحتتر

پیاده روی اول ممکن است به شما کمک کند بعداً شب بهتر بخوابید. یک مطالعه کوچک در سال 2017، افراد مسن 55 تا 65 ساله را مشاهده کرد که در به خواب رفتن در شب مشکل داشتند یا با بی خوابی خفیف زندگی می کردند.

به شما توصیه می کنم مقاله زیر را مطالعه بفرمایید:

فواید خواب عمیق

کسانی که صبح در مقایسه با عصر ورزش می کردند، کیفیت خواب بهتری در شب داشتند. تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه چرا ورزش در صبح ممکن است برای خواب بهتر از ورزش در شب باشد، مورد نیاز است

9. انتخاب های سالم تری در طول روز داشته باشید

شروع روزتان با پیاده روی ممکن است شما را برای انتخاب های سالم تری در طول روز آماده کند. بعد از پیاده روی، ممکن است احساس انرژی بیشتری داشته باشید و کمتر از خواب محروم شوید.

وقتی انرژی شما کاهش می یابد یا خسته هستید، به احتمال زیاد به سراغ میان وعده های راحت یا تقویت کننده های انرژی می روید. پیاده روی در صبح ممکن است شما را به انتخاب یک ناهار و میان وعده های سالم در بعد از ظهر تشویق کند.

پیاده روی را به بخشی از زندگی خود تبدیل کنید

برای پیاده روی شب قبل لباس بچینید. جوراب ها و کفش های کتانی خود را کنار در بگذارید تا مجبور نباشید صبح به دنبال آنها بگردید.

سعی کنید زنگ ساعت خود را 30 دقیقه زودتر تنظیم کنید تا بتوانید صبح حداقل 20 دقیقه پیاده روی کنید. به دنبال یک مسیر طبیعی در این نزدیکی باشید یا فقط در اطراف محله قدم بزنید.

یک دوست یا همکار برای پیاده روی در صبح پیدا کنید. گپ زدن و کار کردن با هم می تواند به شما کمک کند انگیزه داشته باشید.

اگر صبح وقت زیادی ندارید، پیاده روی را بخشی از رفت و آمد خود کنید. اگر نمی‌توانید تمام مسیر تا محل کارتان را پیاده بروید، سعی کنید یک یا دو ایستگاه زودتر از اتوبوس پیاده شوید تا وارد آن شوید. یا دورتر از محل کارتان پارک کنید تا بتوانید از ماشینتان پیاده روی کنید.


ما را از دیدگاه خود با خبر سازید