5 راه برای گرفتن مسئولیت های بیشتر در محل کار

5 راه برای گرفتن مسئولیت های بیشتر در محل کار

اگر شما در محل کارتان کار خود را به خوبی انجام می دهید و به نظر می رسد رئیس شما خوشحال است، اکنون، شما آماده هستید تا کارهای بیشتری انجام دهید.

بیرون راندن خود از منطقه آسایش برای پذیرفتن مسئولیت بیشتر راهی عالی برای رشد شخصی و حرفه ای است. گاهی اوقات ممکن است ناراحت کننده و سخت باشد، اما این چیزی است که به شما کمک می کند تا در یک سازمان پیشرفت واقعی داشته باشید. پس خودتان را به چالش بکشید و این پنج راه را امتحان کنید تا همکارتان درخشش شما را ببیند!

1. با رئیس خود صحبت کنید

به سرپرست خود بروید و ببینید آیا پروژه های دیگری وجود دارد که بتوانید روی آنها کار کنید. آن را به جای یک سوال مستقیم تبدیل به یک بحث کنید: می توانید اهداف شغلی خود را به اشتراک بگذارید و در مورد اینکه چگونه خود را متناسب با آینده شرکت می بینید صحبت کنید.

به این فکر کنید که چه مهارت‌ها یا دانشی را می‌خواهید توسعه دهید و ببینید آیا فرصتی وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد. در صورت امکان، چند ایده ملموس در ذهن داشته باشید تا بتوانید زمینه هایی را که ممکن است بتوانید در آن مشارکت بیشتری داشته باشید، پیشنهاد دهید.

اگر به طور منظم جلسات برنامه ریزی شده ای با سرپرست خود ندارید، سعی کنید زمانی را در تقویم او برای گفتگو در نظر بگیرید. اما اگر راه طولانی است، به طور گذرا به آن اشاره کنید و پیگیری کنید. یک جمله ساده «هی، فکر می‌کنم برای مسئولیت بیشتر آماده هستم و می‌خواهم به تیم کمک کنم» ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که او باید بداند تا به شما فرصت بدهد.

به شما توصیه می کنم مقاله زیر را هم مطالعه بفرمایید:

راه هعی

2. به دنبال همکاران پرمشغله و پر استرس باشید

به دنبال افرادی بگردید که به کمک نیاز دارند، چه در بخش های دیگر یا در اتاقک همسایه، و به آنها کمک کنید. مطمئن شوید که از شما سوء استفاده نمی‌شود یا قربانی یک گراز اعتباری نمی‌شوید: آن دسته از همکارانی که تلاش می‌کنند شما را وادار به انجام کارهای اضافی خود کنند و سپس تمام اعتبار را به دست آورند. یاد بگیرید که این افراد را شناسایی کرده و از آنها دوری کنید.

همچنین، مطمئن شوید که خود را در کار دیگران غرق نکنید. اگر در خطر نادیده گرفتن مسئولیت های خود هستید، بیش از حد پیش می روید.

3. متخصص شوید

دانش جدید را به طور مداوم به روز نگه دارید. اگر به عنوان یک متخصص در یک موضوع خاص دیده می شوید، احتمالاً برای پروژه‌های جدید مورد نیاز خواهید بود.

یک راه ساده این است که از گوگل کمک بگیرید. عبارات جستجوی خود را انتخاب کنید و هر مقاله جدیدی که شامل عباراتی است که انتخاب کرده اید را از طریق ایمیل و یا انتشار در توئیتر در اختیار دیگر همکاران خود قرار دهید.

هنگامی که مقالات مرتبط با کار تیم خود را پیدا کرده و برای تیم خود ارسال می کنید. شما به همه هم تیمی های خود کمک می کنید بهتر دیده شوند و از آخرین اخبار صنعت به روز بمانند، که می تواند اعتبار زیادی را به عنوان یک بازیکن تیم به شما بدهد.

4. فعال باشید

گاهی اوقات نمی توانید منتظر بمانید تا شخص دیگری به شما چراغ سبز نشان دهد. ابتکار عمل را به دست بگیرید و قبل از اینکه کسی از شما (یا شخص دیگری) بخواهد، کاری را که باید انجام شود، انجام دهید. با شناسایی وظایفی که در حال سقوط هستند و تکمیل آنها شروع کنید. آینده نگری شما قدردانی خواهد شد.

اگر بخشی از فعالیت برنامه ریزی شده شما شامل ارتباط با مشتریان یا سایر اعضای خارجی شرکت شما است، مطمئن شوید که برای انجام این کار تأییدیه دارید. “جن، من فکر کردم که جستجوی مطبوعاتی در اینجا مفید خواهد بود، و می‌خواستم با اریک در تیم روابط عمومی ارتباط برقرار کنم” یک راه ساده برای تأیید اینکه تیم شما با تماس شما مشکلی ندارد و همچنین برای برقراری ارتباط با آنچه که هستید، است. انجام این کار در نهایت دو بار انجام نمی شود.

5. با مسئولیت های سرگرم کننده شروع کنید

در نهایت، برخی از محل‌های کار دارای فعالیت‌های فوق برنامه‌ای هستند که می‌توانید در آن شرکت کنید، چه تیم سافت‌بال یا ابتکار عمل پایداری. مهارت های رهبری خود را در آنجا نشان دهید و با افراد بیشتری در محل کار آشنا شوید تا اولین قدم به سمت مسئولیت های رسمی بیشتر باشد. بعلاوه، می‌تواند برای همکارانتان خوب باشد که شما را خارج از محیط حرفه‌ای سنتی‌تان بشناسند.


ما را از دیدگاه خود با خبر سازید