5 فایده اصلی تخم مرغ برای بدن

5 فایده اصلی تخم مرغ برای بدن

سلامتی چشمگیر تخم مرغ، این غذای اصلی ارزان قیمت آشپزخانه که منبع پروتئین با کیفیت بالا است بارها اثبات شده است.

هم سفیده و هم زرده تخم مرغ سرشار از مواد مغذی از جمله پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی هستند. زرده حاوی ویتامین های محلول در چربی (مانند ویتامین D و E) و اسیدهای چرب ضروری است. در حالی که بیشتر پروتئین در سفیده تخم مرغ یافت می شود.

تخم مرغ یک ماده مهم و همه کاره برای پخت و پز است و ترکیب شیمیایی خاص آنها کلید بسیاری از واکنش های مهم پخت است. انواع مختلفی از تخم مرغ وجود دارد که رایج ترین آنها مرغ است، در حالی که انتخاب های لذیذتر ممکن است شامل اردک، غاز و بلدرچین باشد.

فواید تغذیه ای تخم مرغ

یک تخم مرغ متوسط (آب پز) حاوی:

  • 84 کیلو کالری / 351 کیلوژول
  • 8.3 گرم پروتئین
  • 5.7 گرم چربی
  • 1.6 گرم چربی نشسته
  • 18 میکروگرم فولات
  • 1.89 میکروگرم ویتامین D

5 فایده برتر سلامتی تخم مرغ

1. بسیار مغذی

تخم مرغ کامل از نظر تغذیه ای غنی است و تقریباً تمام مواد مغذی مورد نیاز شما را تامین می کند. آنها منابع مفیدی برای برخی از مواد مغذی سخت مانند ویتامین D و B12 و همچنین ید معدنی هستند. تخم مرغ به عنوان یک منبع “کامل” پروتئین در نظر گرفته می شود زیرا حاوی تمام 9 اسید آمینه ضروری است که باید از رژیم غذایی خود به دست آوریم.

علاوه بر این، اگر مارک های غنی شده با اسیدهای چرب امگا 3 را انتخاب کنید، به دلیل رژیم غذایی که جوجه ها تغذیه می شوند، از اسیدهای چرب امگا 3 بالاتر و همچنین ویتامین های محلول در چربی مانند ویتامین های A و E بهره مند خواهید شد.

2. فواید تخم مرغ برای سلامت قلب

تخم مرغ سرشار از چندین ماده مغذی است که سلامت قلب را تقویت می کند، مانند بتائین و کولین. مطالعه‌ای روی نیم میلیون نفر در چین نشان می‌دهد که خوردن یک تخم‌مرغ در روز ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته مغزی را کاهش دهد، اگرچه کارشناسان تاکید می‌کنند که تخم مرغ باید به عنوان بخشی از یک سبک زندگی سالم مصرف شود تا مفید باشد.

3. منبع کولین

تخم مرغ یکی از بهترین منابع غذایی کولین است. این ماده مغذی که کمی در مورد آن صحبت می شود برای همه ما برای تشکیل غشای سلولی و برای عملکرد مغز از جمله حافظه مورد نیاز است. این امر به ویژه در دوران بارداری و شیردهی اهمیت دارد، زمانی که منبع کافی کولین برای رشد طبیعی مغز ضروری است.

4. ممکن است از سلامت چشم حمایت کند

با افزایش سن، بینایی ما شروع به بدتر شدن می کند، اما برخی از مواد مغذی مفید وجود دارد که از یک رژیم غذایی متعادل به دست می آیند که ممکن است به سلامت چشم کمک کند. تخم مرغ یکی از نمونه های غذای دوستدار چشم است. زرده حاوی مقادیر زیادی کاروتن است، از جمله لوتئین و زآگزانتین که برای جلوگیری از دژنراسیون ماکولا و آب مروارید مهم هستند. تخم مرغ همچنین منبع ویتامین A است که برای بینایی خوب ضروری است.

5. ممکن است از مدیریت وزن پشتیبانی کند

تخم مرغ سرشار از پروتئین است که سیر کننده تر از چربی یا کربوهیدرات است. به عنوان یک انتخاب غذایی، تخم مرغ ها امتیاز خوبی دارند و شاخص سیری بالایی دارند که معیاری برای میزان سیری یک غذا است. در واقع، مطالعات نشان می‌دهد که یک صبحانه تخم‌مرغ ماندگارتر از صبحانه کربوهیدراتی معادل کالری است و علاوه بر این، ممکن است به کاهش کالری دریافتی شما در اواخر روز کمک کند.


ما را از دیدگاه خود با خبر سازید