5 میوه برای داشتن پوستی درخشان

5 میوه برای داشتن پوستی درخشان

ما همچنین می دانیم که یک فنجان آب میوه در روز مطمئناً پوستی شفاف را تضمین می کند. ماساژ با پالپ میوه یا صورت میوه چطور؟ حداقل یک دهه است که آرایش های میوه ای وجود دارد. اما با توجه به اینکه مردم نسبت به تأثیر مواد شیمیایی روی پوست احتیاط می کنند، اکثریت آنها اکنون به استفاده از چیزی از آشپزخانه خود متوسل می شوند. چه راهی بهتر از استفاده از مواد خالص که فاقد سموم هستند و برای پوست شما مضر نیستند، پوست خود را نوازش کنید؟
علاوه بر این واقعیت که آنها پوست شما را آبرسانی و جوان می کنند، بوی یک میوه روی صورت شما کاملاً استرس زا است. برخلاف درمان‌های شیمیایی زیبایی، میوه‌ها مقرون به صرفه، طبیعی هستند و تفاوت‌های مشهودی را نیز به همراه دارند. در اینجا چند میوه و خواص آنها آورده شده است، آنچه را که برای شما مناسب است را انتخاب کنید!

تاثیر موز بر درخشانی پوست

این میوه ای است که در طول سال به وفور در هند موجود است. ما می دانیم که منبع خوبی از آهن، منیزیم و پتاسیم است و به کاهش دردهای قاعدگی کمک می کند. تأثیر موز بر روی پوست نیز چیزی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت. موز سرشار از ویتامین های A، B و E است و از این رو به عنوان یک عامل ضد پیری عمل می کند. یک موز له شده تازه می تواند برای پوست شما معجزه کند.

تاثیر لیمو بر درخشانی پوست

آب لیمو یک عنصر مهم در اکثر دستور العمل های هندی است. این نیز میوه ای در تمام فصول است و تقریباً همیشه در قفسه آشپزخانه یا یخچال شما جای می گیرد. آب آن با داشتن ویتامین C باعث زیبایی پوست شما می شود. یک لیوان آب گرم با یک قاشق چایخوری عسل و کمی آب لیمو با معده خالی هر روز صبح یک پاک کننده عالی پوست است. با خواص قابض خود، می توان از آن برای روشن کردن رنگ پوست و همچنین کاهش جای جوش استفاده کرد. داخل یک پوست لیمو را روی آرنج خود بمالید و لکه های تیره را از بین ببرید. لیمو و عسل را مخلوط کنید و از آن به عنوان یک سفید کننده طبیعی روی پوست خود استفاده کنید. سیب: یک سیب در روز پزشک را دور نگه می دارد، کلیشه ای است، اما فواید آن برای سلامتی غیرقابل انکار است. خاصیت آنتی اکسیدانی سیب از آسیب سلولی و بافتی جلوگیری می کند. مطالعات متخصصان تغذیه نشان داده است که سیب حاوی مقادیر فراوانی الاستین و کلاژن است که به جوان ماندن پوست کمک می کند. استفاده از مخلوطی از سیب له شده، عسل، گلاب و بلغور جو دوسر می تواند به عنوان یک ماسک لایه بردار عالی روی پوست شما عمل کند.

تاثیر پرتقال بر درخشانی پوست

سرشار از ویتامین C است که بافت پوست را بهبود می بخشد. پرتقال نیز مانند سیب حاوی کلاژن است که روند پیری پوست را کند می کند. داخل پرتقال را روی پوست خود بمالید تا پوست سفت شود. پرتقال را می توان خشک و پودر کرد و به عنوان یک اسکراب طبیعی استفاده کرد. مانند لیمو، پرتقال نیز به پاکسازی لکه های پوستی کمک می کند.

تاثیر پاپایا بر درخشانی پوست

شاید از زمان اجداد ما درباره فواید این میوه بر روی پوست صحبت شده باشد. پاپایا سرشار از آنتی اکسیدان است و حاوی آنزیم خاصی به نام پاپائین است که می تواند سلول های مرده را از بین ببرد و ناخالصی های پوست را درمان کند. یک لیوان شیر پاپایا یا فقط مالیدن گوشت پاپایا روی پوست می تواند معجزه ای برای پوست شما ایجاد کند.

تاثیر انبه بر درخشانی پوست

به درستی پادشاه میوه ها نه تنها به دلیل طعم آن، بلکه به دلیل فواید سلامتی نیز نامیده می شود. میوه نرم و خمیری آن تأثیر شگفت انگیزی روی پوست نیز دارد. سرشار از ویتامین A و آنتی اکسیدان های غنی، با پیری پوست مبارزه می کند، سلول های پوست را بازسازی می کند و خاصیت ارتجاعی پوست را باز می گرداند.


ما را از دیدگاه خود با خبر سازید