3 روش جالب برای استفاده از پاپایا برای صورت

3 روش جالب برای استفاده از پاپایا برای صورت

چند بار اتفاق افتاده است که شنیده اید افراد مشهور مورد علاقه تان فواید ریختن میوه ها و پوست میوه ها را در سراسر پوست تضمین می کنند؟ خیلی اوقات، ما مطمئن هستیم. از این گذشته، هیچ چیز بهتر از خواص طبیعی میوه ها و مواد مغذی بسیار زیادی که برای بهبود پوست دارند، نمی شود. نگاهی اجمالی به میوه ها و سبزیجات موجود در آشپزخانه شما کافی است تا متوجه شوید که چه تعداد از احتمالات پوست خود را از آن محروم می کنید. نمونه موردی: پاپایا، منبع عالی ویتامین A، B و C با AHA ها، فیبرها و دسته ای از مواد معدنی. پاپایین، آنزیمی که در پاپایا یافت می شود، به بسیاری از مشکلات پوستی مانند پوست مرده، لک، تیرگی، رنگدانه و منافذ مسدود کمک می کند. بنابراین، چرا پوست خود را با دوز بسیار مورد نیاز پاپایا به این سه روش هیجان انگیز غنی نکنید؟

پاک کننده صورت پاپایا

پاپایا به دلیل پاکسازی عمیق و خاصیت لایه برداری ملایم میوه، پاک کننده های فوق العاده ای برای صورت است. می توانید با مالیدن مقداری پاک کننده صورت خانگی پاپایا روی پوست خود، سلامت منافذ پوست خود را کنترل کنید و همچنین از لک جلوگیری کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری پاپایا را له کنید و خیار رنده شده و چند قطره روغن ویتامین E را به آن اضافه کنید زیرا دومی رطوبت پوست را تضمین می کند در حالی که اولی پوست را تقویت و سفت می کند. خمیر را به آرامی روی صورت مالیده و با آب سرد بشویید.

اجازه دهید پاپایا کار OG خود، یعنی لایه برداری را انجام دهد، همانطور که یک اسکراب تزریق شده با پاپایا را در خانه درست می کنید. در حالی که پاپایا از نظر شیمیایی لایه برداری می کند، به لطف AHA ها و آنزیم ها، می توانید آن را با یک لایه بردار فیزیکی مانند شکر قهوه ای و بلغور جو دوسر مخلوط کنید تا لایه برداری را برای نتایج موثر افزایش دهید. نگران نباشید، هر سه عامل لایه‌بردار ملایمی هستند و پوست شما را از تیرگی، پوست مرده و خشکی خلاص می‌کنند و پوستی روشن‌تر و صاف‌تر نشان می‌دهند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پاپایای له شده، بلغور جو دوسر و شکر قهوه ای را به نسبت 1:1:1 مخلوط کرده و روی پوست بمالید.

ماسک صورت پاپایا

اگر می خواهید پوستی درخشان، صاف، شاداب و سالم داشته باشید، قرار دادن ماسک پاپایا کار هوشمندانه ای است. ویتامین C به رنگدانه کمک می کند، ویتامین A التهاب را کاهش می دهد در حالی که پاپائین از لکه ها، علائم و آکنه مراقبت می کند. از خشکی ناراحت نباشید، زیرا AHA ها از آن مراقبت می کنند. برای تهیه ماسک صورت پاپایا، عسل و شیر را به نسبت 2:1:2 به یک کاسه پاپایای رسیده له شده اضافه کنید و آن را خوب هم بزنید. شیر و عسل اثرات روشن کنندگی و نرم کنندگی را افزایش می دهند. همچنین می‌توانید کمی زردچوبه برای درخشش بیشتر یا یک سفیده تخم مرغ برای سفت شدن پوست اضافه کنید.


ما را از دیدگاه خود با خبر سازید