سایت های هوش مصنوعی ساخت و ویرایش ویدیو

سایت های هوش مصنوعی ساخت و ویرایش ویدیو

در دوران دیجیتال حاضر، ویدئو به محبوب‌ترین و جذاب‌ترین رسانه برای مصرف محتوا تبدیل شده است. جذابیت ویدئو در توانایی جلب چند حس در مخاطبان جهانی است. اما همانطور که دوست داریم ویدئوها را ببینیم، فرآیند ساخت آن‌ها ممکن است چالش برانگیز و زمان‌بر باشد.

آیا مهارت‌های لازم برای تولید ویدئوهای خوب را از طریق روش‌های سنتی دارید؟ آیا محتوا‌ساز حرفه‌ای هستید یا کاملاً مبتدی؟ به هر حال، ساخت ویدئو با استفاده از روش‌های سنتی نیازمند دانش، مهارت و تجهیزات مناسب است. اما خوشبختانه با ورود هوش مصنوعی (AI)، فرآیند ساخت ویدئو تغییر و تحول کرده و راه‌های بهتر و سریع‌تری برای آن به وجود آمده است.

در این مقاله، به بررسی نحوه استفاده از ویرایشگرهای ویدئویی هوش مصنوعی و موتورهای ساخت ویدئوی AI می‌پردازیم که فرآیند ساخت ویدئو را روان‌تر می‌کنند و کاربران را قادر می‌سازند تا بر روی خلاقیت و داستان‌گویی تمرکز کنند و به مشکلات فنی برنخورند.

قدرت هوش مصنوعی در ویرایش ویدئو

ویرایشگرهای ویدئویی هوش مصنوعی به عنوان تغییردهندگان بازی‌ها برای محتوا‌سازان به عنوان فاکتورهای تسهیل‌کننده‌ای در فرآیند ویرایش ویدئو ظاهر شده‌اند. این ابزارها از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل و پردازش تصاویر ویدئویی استفاده می‌کنند تا تصمیمات ویرایشی که پیشتر به عهده ویراستاران ماهر انسان بوده است، انجام دهند. در زیر به برخی از مزایای استفاده از ویرایشگرهای ویدئویی هوش مصنوعی اشاره می‌شود:

1. کارایی بهتر

ویرایشگرهای ویدئویی هوش مصنوعی قادر به تحلیل مقدار بسیار زیادی از ویدئوها هستند و به سرعت بهترین قطعات جذاب را تشخیص می‌دهند. این کار باعث کاهش زمان و تلاش مصرف‌شده برای جدا کردن ساعت‌ها ویدئویی از یکدیگر می‌شود و به محتوا‌سازان اجازه می‌دهد تا تمرکز خود را بر روی بهبود بهترین محتوا بگذارند.

2. تکنیک‌های ویرایش خودکار

از جمله اصلاح رنگ و استحکام خودکار تا گذارهای هوشمند صحنه، ویرایشگرهای ویدئویی هوش مصنوعی به خوبی در اجرای تکنیک‌های ویرایش حرفه‌ای عمل می‌کنند. نتیجه‌ی این تلاش ویدئوهایی با کیفیت و شیوه‌ای حرفه‌ای هستند که با ویدئوهای تولید‌شده توسط ویراستاران ماهر رقابت می‌کنند.

3. تولید صدای زمینه و زیرنویس

ابزارهای هوش مصنوعی قادر به ترجمه دقیق محتوای صوتی هستند و می‌توانند زیرنویس و گویندگی‌های صوتی را به طور همزمان در چند زبان تولید کند.

هوش های مصنوعی تولید و ویرایش ویدیو

1. سینتزیا (Synthesia)

سینتزیا، به طور کامل نخستین پیشتاز در ساخت ویدئوهای هوش مصنوعی است. با استفاده از پلتفرم آنلاین شان، می‌توانید با تنها تایپ کردن متن، ویدئوها با مجریان انسان‌نما ایجاد کنید. شما می‌توانید از بین 125+ آواتار هوش مصنوعی (بر اساس بازیگران واقعی) که می‌توانند کلمات شما را به 120+ زبان تلفظ کنند، انتخاب کنید. شما می‌توانید نمونه رایگان تهیه کنید و سپس به نسخه‌ی شخصی ($30/ماه) یا طرح شرکتی (قیمت دلخواه) ارتقاء دهید.

برای مطالعه این مقاله به صورت کامل به لینک زیرمراجعه کنید:

هوش مصنوعی Synthesia

2. رانوی (Runway)

ویرایش ویدئو در گذشته فرآیندی طاقت‌فرسا و زمان‌بر بود. اما اکنون نیازمند مهارت‌های فنی یا نرم‌افزارهای گران‌قیمت نیست. رانوی امکان ویرایش و بهبود آسان ویدئوهای موجود شما را فراهم می‌کند: حذف پس‌زمینه، حذف اشیاء، اضافه کردن زیرنویس و موارد دیگر. شما می‌توانید 3 پروژه را به صورت رایگان ایجاد کنید، در حالی که گزینه‌ی پرطرفدارترین طرح با هزینه‌ی $12/ویرایشگر/ماه ارائه می‌شود.

3. آن‌اسکرین (Unscreen)

آن‌اسکرین به شما کمک می‌کند تا پس‌زمینه‌ی ویدئوهایتان را حذف کنید و این کار را به صورت خودکار انجام دهید. به جای دستی انتخاب پیکسل‌ها و رنگ‌ها و ماسک‌ها، آن‌اسکرین ویدئوها را به صورت خودکار تجزیه و تحلیل می‌کند. هوش مصنوعی حتی کوچکترین جزئیات را تشخیص می‌دهد، بنابراین نتایج بسیار دقیق خواهند بود. و قیمت آن؟ می‌توانید از آن به صورت رایگان با محدودیت‌هایی (صادرات gif فقط، محدود به 5 ثانیه) استفاده کنید. اگر به نتایج با کیفیت بهتر و بدون واترمارک نیاز دارید، قیمت‌گذاری از $4٫99/دقیقه‌ی ویدئو شروع می‌شود.

4. ویرو (VREW)

ویرو از هوش مصنوعی برای تولید زیرنویس از گفتار در ویدئوهای شما استفاده می‌کند. شناسایی سریع گفتار جایگزینی روتین و دستی کارهای تایپ‌نویسی را انجام می‌دهد و شما می‌توانید زیرنویس‌های خودکار تولیدشده را به آسانی ویرایش کنید. علاوه بر این، اجازه دارد تا زیرنویس‌ها را با استفاده از فونت‌ها، حاشیه‌ها و سایه‌های مختلف طراحی کنید. لازم به ذکر است که این نرم‌افزار قابلیت دانلود دارد.

5. دسکریپت (Descript)

دسکریپت یک ویرایشگر جامع ویدئویی با هوش مصنوعی است که به شما اجازه می‌دهد به سرعت ویدئوهای حرفه‌ای ساخته شده‌ی خود را ایجاد کنید. می‌توانید از آن برای افزودن عناصر بصری مختلف، عنوان‌ها و زیرنویس‌ها، لایه‌های متحرک و موارد دیگر استفاده کنید. با استفاده از دسکریپت، می‌توانید یک صدای زمینه به ویدئوی خود اضافه کنید — آن‌ها به شما انواعی از آوا‌های استوک ارائه می‌دهند و شما همچنین می‌توانید صدای خود را کلون کنید. طرح رایگان محدودیت‌هایی دارد.

6. نووا آی (Nova A.I.)

نووا آی یک ابزار طبقه‌بندی و سازمان‌دهی ویدئو است که به شما کمک می‌کند تا به راحتی ویدئوها را پیدا کرده و طبقه‌بندی کنید. هوش مصنوعی موارد مختلف ویدئوهای شما را شناسایی و برچسب‌گذاری می‌کند: چهره‌ها، ابرازها، اشیاء، فعالیت‌ها، مشاهیر و… بنابراین، این ابزار بسیار مناسب برای سازماندهی انواع مجموعه‌های ویدئویی است. می‌توانید از آن به صورت رایگان استفاده کنید، در حالی که پرطرفدارترین طرح با هزینه‌ی $18/ماه ارائه می‌شود.

 

هوش مصنوعی ادیت ویدیو

 

7. ریفیس: تعویض چهره در ویدئوها (Reface: Face Swap Videos)

اپلیکیشن موبایل ریفیس یک راه سرگرم‌کننده و آسان برای تعویض چهره با دوستان یا مشاهیر است، یا قرار دادن چهره خود در ویدئوهایی که پیش‌تر ساخته شده‌اند. این اپلیکیشن از تکنولوژی تعویض چهره استفاده می‌کند که به شما اجازه می‌دهد چهره‌ها را به‌صورت زنده با استفاده از دوربین تعویض کنید. همچنین انواع فیلترها، GIFها و ویدئوهای جذاب را ارائه می‌کند.

8. توپاز ویدئو هوش مصنوعی (Topaz Video AI)

اگر ویدئویی دارید که قصد بهبود آن را دارید، این نرم‌افزار میزکاری به قیمت 199،99 دلار بسیار مفید خواهد بود. با استفاده از هوش مصنوعی، این ابزار عالی برای افزایش کیفیت ویدئو، کاهش نویز و بازسازی ویدئوهای قدیمی شما است. آن می‌تواند جزئیات ویدئو را بازیابی کند، فریم‌ها را تلفیق کند، جریان تصاویر زیبایی ایجاد کند و بسیاری از ویژگی‌های دیگر را ارائه دهد. هوش مصنوعی از فریم‌های اطراف ویدئو “یاد می‌گیرد” که باعث ایجاد نتایج طبیعی می‌شود.

9. ساخت ویدئو (Make-a-Video)

ساخت ویدئو سیستم هوش مصنوعی جدید متا است که به کاربران امکان تولید ویدئوها با تایپ کردن متن را می‌دهد. ویدئوها بر اساس متن واردشده به صورت خودکار تولید می‌شوند و می‌توانند آنلاین به اشتراک گذاشته یا دانلود شوند. ژنراتور ویدئوی هوش مصنوعی هنوز به صورت عمومی در دسترس نیست، اما انتظار می‌رود که در آینده فرصت بزرگی برای ایجاد کنندگان محتوا ایجاد کند.

10. ایمیجز (Aimages)

اگر می‌خواهید ویدئویی را بهبود بخشید بدون نیاز به دانلود نرم‌افزار جدید، می‌توانید از ایمیجز استفاده کنید. این ابزار حاوی ابزارهای مختلفی است که می‌توانید از آن‌ها برای تیز کردن، حذف ابهام، پاک کردن و افزایش اندازه ویدئوها استفاده کنید. این ابزار همچنین می‌تواند برای بهبود کیفیت عکس‌ها مفید باشد – به شما کمک می‌کند تا جزئیات ابلهانه را تیز کنید، نقاط بی‌کیفیت را پاک کنید و وضوح تصویر را افزایش دهید. می‌توانید به صورت “پرداخت از پیش” یا از طریق طرح اشتراک (با هزینه‌های ماهیانه از 11 دلار) از این ابزار استفاده کنید.

11. D-ID

اگر قصد دارید ویدئوهایی با کاراکترهای حرف‌زن از متن ایجاد کنید، پیشنهاد می‌کنیم به استودیو واقعیت خلاقانه D-ID مراجعه کنید. این ژنراتور آنلاین ویدئو از هوش مصنوعی برای چندین جنبه از ایجاد ویدئو استفاده می‌کند: تولید متن، تولید تصویر و انیمیشن چهره. این به این معناست که شما می‌توانید یک کاراکتر حرف‌زن را بر اساس تصویر ثابت ایجاد کنید یا آن را با کلمات توصیف کنید و به وسیله هوش مصنوعی تولید کنید.

12. پیکتوری (Pictory)

پیکتوری یکی از بهترین تبدیل‌کننده‌های متن به ویدئو است که محتوای متنی به طور ساده و بی‌دغدغه به ویدئوهای برندینگی تبدیل می‌کند. این ابزار از نسبت‌های تصویر مختلف پشتیبانی می‌کند، دسترسی به میلیون‌ها ویدئو و عکس از انبوه منابع فراهم می‌کند و به طور خودکار زیرنویس‌های انگلیسی را اضافه می‌کند.

به علاوه، استفاده از آن بسیار آسان است. شما فقط نیاز دارید متن خود را وارد کنید، یک الگو را انتخاب کنید، و هوش مصنوعی به صورت خودکار یک صفحه نویسه برای شما ایجاد کند. اگر قصد تبدیل محتوای آنلاین موجود را دارید، می‌توانید به سادگی لینک را به عنوان منبع ورودی به اشتراک بگذارید. این بسیار جذاب نیست؟

13. دیسکریپت (Descript)

اگر بسیاری از وقت خود را بر روی رسانه‌های اجتماعی صرف می‌کنید، احتمالاً ویدئوهای جذاب با زیرنویس‌های پویا و زیبا را دیده‌اید. خب، احتمالاً این ویدئوها با استفاده از دیسکریپت ساخته شده‌اند. این بهترین ابزار هوش مصنوعی برای تبدیل ویدئوهای خود کمی جالب به ویدئوهای برندینگی است. دیسکریپت به طور خودکار ترجمه ویدئوی شما را (و پر کردن جاهای خالی!) و شما می‌توانید نسبت‌های تصویر، فونت‌ها، رنگ‌ها و عناصر دیگر را سفارشی‌سازی کنید.

14. مانچ (Munch)

مانچ یک ابزار نوآورانه است که از هوش مصنوعی تولیدی و آنالیتیک بازاریابی برای استخراج کلیپ‌های جذاب و اثرگذار از ویدئوهای طولانی‌شما استفاده می‌کند. این ابزار بهترین لحظاتی را که بر اساس تجزیه و تحلیل روندی و روش‌های بازاریابی روز است، شناسایی کرده و شما را با کلیپ‌های منسجم و جذاب ارائه می‌دهد.

15. فلیکی (Fliki)

فلیکی یک ابزار هوش مصنوعی آسان است که مقالات وبلاگ را به ویدئوهای جذاب تبدیل می‌کند. فقط کافیست آدرس مقاله وبلاگ را اضافه کنید و فلیکی محتوا را خلاصه کرده، تصاویر مناسب را پیدا کند و یک ویدئو با یک صدای زنده واقعی در صدای انتخابی‌تان ایجاد کند. با کتابخانه غنی رسانه و بیش از 1000 صدای موجود در 75 زبان، فلیکی گزینه‌های خلاقیت بی‌پایانی را برای بهبود محتوایتان به صورت آسان ارائه می‌دهد.

16. پاوتون (Powtoon)

تولید ویدئوها با کاراکترهای متحرک در گذشته تقریباً غیرممکن بود. حالا ابزارهای مانند پاوتون قواعد بازی را تغییر داده‌اند. پاوتون یک ابزار آنلاین کاربرپسند برای ایجاد ارائه‌های ویدئویی متحرک و جذاب است. با الگوهای پیش‌طراحی شده یا شروع از ابتدا، هر کسی می‌تواند ویدئوهای ظاهری جذاب بدون دانش فنی ایجاد کند. این ابزار در میان مدرسان، بازاریابان و کسب‌وکارها به دلیل ابزار ساخت کاراکتری که گزینه‌های بی‌نهایتی برای سفارشی‌سازی کاراکترها برای هماهنگی با تصویر برند ارائه می‌دهد، محبوب است.


ما را از دیدگاه خود با خبر سازید