افزایش کیفیت زندگی با ورزش

افزایش کیفیت زندگی با ورزش

کیفیت زندگی عبارتی است که برای تعریف حس خوب بودن افراد استفاده می شود. این چیزی است که مردم آرزوی داشتن آن را دارند و اگرچه تعیین کمیت آن آسان نیست، اما می‌دانید چه زمانی کیفیت زندگی دارید که به شما احساس خوبی می‌دهد. ورزش می تواند سهم قابل توجهی در کیفیت زندگی شما داشته باشد و مطالعات آکادمیک متعدد نشان می دهد که می تواند بر سلامت جسمی و روانی، زندگی اجتماعی و فرصت های زندگی تأثیر بگذارد.

در بخش تناسب اندام کول مگ می توانید مقالات متنوع و مفیدی در مورد این حوزه مطالعه کنید.

احساس بهتر در خود

مطالعه‌ای توسط مرکز کنترل بیماری‌ها نشان می‌دهد که ورزش و ورزش می‌تواند تأثیر قدرتمندی بر احساس شما نسبت به زندگی روزمره داشته باشد. نتایج این مطالعه بر اساس دستورالعمل توصیه شده 30 دقیقه ورزش متوسط روزانه در بیشتر روزهای هفته یا 20 دقیقه ورزش شدید در حداقل سه روز هفته است. مطالعه بر روی 175850 بزرگسال نشان داد که اگر طبق دستورالعمل های توصیه شده ورزش کنید، در مقایسه با افرادی که ورزش نمی کنند، دو برابر روزهای بیشتری از نظر جسمی و روحی سالم خواهید داشت.

ملاقات با همسایه ها

ورزش چیزی فراتر از ورزش کردن است. این فرصتی است برای ملاقات با مردم تنهایی کیفیت زندگی را کاهش می‌دهد و تحقیقات بریتانیا در مورد رابطه بین تعامل اجتماعی و سلامت نشان می‌دهد که افرادی که شبکه‌های اجتماعی خوب دارند شادتر و سالم‌تر هستند، عمر طولانی‌تری دارند و کمتر در معرض خطر بیماری قلبی هستند. با فواید آن برای سلامت روان ورزش بر افسردگی، اضطراب، خلق و خو و عزت نفس تأثیر دارد. در جوامعی که اختلافات سیاسی، نژادی یا مذهبی وجود دارد، ورزش می تواند مردم را گرد هم بیاورد و از نظر اجتماعی اثر تثبیت کننده داشته باشد.

تقویت کننده زندگی

ورزش می تواند کیفیت زندگی هر فردی را که با چالش های جسمانی مواجه است افزایش دهد. 1. مطالعه ورزشکاران مبتلا به فلج مغزی نشان داد که اکثر ورزشکاران معتقد بودند که ورزش تأثیر زیادی بر کیفیت زندگی و همچنین زندگی خانوادگی، زندگی اجتماعی و جسمی دارد. سلامت 12. ورزش می تواند همین تأثیر را روی افرادی که در حال نقاهت پس از حملات قلبی و سکته هستند یا دارای بیماری های مزمن هستند که احساس خستگی دائمی را ایجاد می کند، داشته باشد. همچنین می تواند زندگی افرادی را که با چالش های پیری روبرو هستند بهبود بخشد و آنها را در قلب جوان نگه دارد. این می تواند به ورزشکاران کمک کند تا از مصدومیت بازگردند.


ما را از دیدگاه خود با خبر سازید