چگونه می توانم در همه زمینه ها یک ابرانسان باشم؟

چگونه می توانم در همه زمینه ها یک ابرانسان باشم؟

در زندگی با موانع زیادی روبرو خواهیم شد، برخی از آنها باعث زمین خوردنمان می شوند، اما مهم نیست که چند بار زمین بخورید، تا زمانی که بلند شوید، هر بار که نسخه بهتری از گذشته خود هستید، اشکالی ندارد. بسته به موقعیت، اکثر افراد به‌جای تلاش آگاهانه برای هدایت تکامل خود، به‌طور تصادفی تکامل می‌یابند. من تجربه شخصی خود را در مورد چگونگی تکاملم به اشتراک خواهم گذاشت.

در اوایل کارم تحت مراقبت مدیرم بودم. آنجا با خیال راحت و آسوده کار می کردم تا اینکه مدیرم عوض شد، ناگهان به میدان رفتم. من درست مثل یک ماهی از آب مبارزه کردم. در یک نقطه خاص، متوجه شدم که تنها یک راه برای خروج از آن وجود دارد، بنابراین آگاهانه تصمیم گرفتم خودم را تکامل دهم.

تکنیک‌های زیادی وجود دارد، اما دگردیسی من از مدلی که رابرت دیلتز در قالب NLP توسعه داده است. در زیر ستون هایی وجود دارد که من را تبدیل به بهترین نسخه از خودم کردند

خودآگاهی:

از خود آگاه باشید، نقاط قوت و ضعف خود را درک کنید. سعی نکنید از دیگران تقلید کنید و نه، پاسخ هایی که در مصاحبه ها می دهید مانند معتاد بودن به کار یا کمال گرا بودن نقطه ضعف شما نیست. حداقل برای این سوالات جواب داشته باشید:

  • چیزی که شما را خوشحال و مطمئن می کند
  • چیزی که باعث می شود شما احساس ناامیدی کنید
  • عواملی که شما را پایین می آورد و مانع اعتماد به نفس شما می شود

پس از تجزیه و تحلیل خودم، متوجه شدم که یکی از عواملی که بر اعتماد به نفس من تأثیر منفی می گذارد، بینایی من است. من از کلاس سوم شروع کردم به استفاده از عینک، که در ابتدا هیجان انگیز بود، اما با گذشت روزها، دوستانم شروع به سر زدن به من کردند، کم کم اعتماد به نفسم را با چرخش زندگی ام حول این عینک از دست دادم.

برای افزایش اعتماد به نفس با عمل لیزیک بینایی خود را اصلاح کردم. لذتی که بعد از آن تجربه کردم قابل توصیف نبود و بالاخره توانستم از شر عینک خلاص شوم.

طرز فکر:

هر مشکلی راه حلی دارد و این به ما بستگی دارد که به مشکل نگاه کنیم یا راه حل آن. این تغییر باعث شد متوجه شوم که ذهنیت بیش از هر چیز مهم است.

برای هر مشکلی، از قبل راه حلی وجود دارد، چه آن را بدانید یا نه

نگرش:

بعد، من می خواستم نگرش مثبتی ایجاد کنم، بنابراین به شدت شروع به نگاه مثبت به چیزها کردم. این رویکرد به من کمک کرد تا فرصت‌هایی را در همه چالش‌ها بیابم و بر زندگی‌ام در همه زمینه‌ها تأثیر مثبت بگذارم.

منطقه راحتی:

تا زمانی که بر ترس های خود غلبه نکنید و از مرزهای خود عبور نکنید، هرگز قدرت واقعی خود را نخواهید فهمید

عظمت فراتر از منطقه راحتی شما شروع می شود

ببخشید و کینه ها را رها کنید:

کینه هایت را رها کن وگرنه تو را خواهد بلعید.

  • خودتان را ببخشید و از شکست هایتان درس بگیرید.
  • دیگران را ببخش و فقط ادامه بده.

همیشه یاد بگیرید:

فرصتی برای یادگیری حتی از دشمنان وجود دارد. دانش آموزی همیشه یادگیرنده باشید و برتری را برند خود قرار دهید. با افراد آگاه و با دید باز معاشرت کنید تا بینش و دیدگاه جدیدی به دست آورید

فرصت های خود را بدست آورید

در استفاده از فرصت هایی که برایتان پیش می آید تردید نکنید.

اگر کسی فرصت شگفت انگیزی را به شما ارائه می دهد، اما مطمئن نیستید که می توانید آن را انجام دهید، بگویید بله – سپس یاد بگیرید که چگونه آن را انجام دهید.

هویت:

نام، زبان بدن، حس لباس پوشیدن و غیره شما با هم به هویت شما کمک می کند. خودتان را دوباره تصور کنید که همان چیزی باشید که آرزویش را دارید.

کاری کنید که افکار و ظاهر درونی به یک زبان صحبت کنند

هدف زندگی و ارزش ها:

هدف خود را در قلب خود نگه دارید وگرنه پشیمان خواهید شد.
ارزش های اصلی خود را فاسد نکنید وگرنه ممکن است شما را از بین ببرد

نتیجه:

ما فقط یک زندگی داریم، مهم نیست که بهترین نسخه خودت باش


ما را از دیدگاه خود با خبر سازید