9 روش برای افزایش اعتماد به نفس در محل کار

9 روش برای افزایش اعتماد به نفس در محل کار

اگر به تقویت اعتماد به نفس در برنامه روزانه خود نیاز دارید، این نکات امتحان شده و واقعی را برای افزایش اعتماد به نفس در محل کار امتحان کنید. با این کار شما حس اعتماد به نفس خود را تقویت خواهید کرد و آماده تر ظاهر خواهید شد.

1. سوال بپرسید

ندانستن همه چیز – حتی اگر به خاطر تازه کار بودن یا داشتن اطلاعات ناقص باشد، می تواند باعث ایجاد احساس ناامنی و عدم اعتماد به نفس شود. اما به یاد داشته باشید که (مهم نیست در چه مرحله ای از حرفه خود هستید) هرگز به همه پاسخ ها نخواهید رسید. بنابراین از پرسیدن سوال خجالت نکشید، به خصوص زمانی که احساس عدم اطمینان یا ناامنی دارید. در عوض، با درخواست اطلاعاتی که برای انجام کارتان به خوبی نیاز دارید، خود را مسلح کنید.

2. کنجکاو باشید

کنجکاوی نه تنها این پیام را می فرستد که شما جاه طلب هستید و مشتاق یادگیری هستید، بلکه شما را به خوبی قادر می سازد تا با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید و پروژه های جدید را انجام دهید. بنابراین فقط کارهایی را که به راحتی انجام می شود انجام ندهید. چیز جدیدی را امتحان کنید، چیزی که اجرای آن برای شما ترسناک باشد.

3. بپذیرید که همه مرتکب اشتباه می شوند

اگر همیشه نیاز دارید که کامل باشید، همیشه احساس بی کفایتی خواهید کرد: این استاندارد کاملاً دست نیافتنی است. همه در کار اشتباه می کنند. شما هم همین کار را خواهید کرد، و این اشکالی ندارد، از آنها یاد خواهید گرفت و ادامه خواهید داد. به علاوه، هنگامی که نیاز به کامل بودن را کنار گذاشتید، خود را آزاد می‌کنید تا ریسک کنید و مسئولیت‌های جدیدی را بر عهده بگیرید.

4. بالاتر و فراتر بروید

با هر تکلیف جدید، به راه هایی فکر کنید که بتوانید توپ را از زمین بیرون بیاورید. آیا می توانید ایده ها، مشتریان یا محصولات جدیدی را پیشنهاد دهید؟ یک فرآیند را آسان تر یا ساده تر کنید؟ یا حتی سه روز زودتر گزارش را روی میز رئیس خود دریافت کنید؟ اگر مایل بیشتر پیش بروید، احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت – و احتمالاً بازخورد خوبی از دیگران نیز دریافت خواهید کرد.

5. بازخورد بخواهید

منتظر نباشید که به شما گفته شود که کار شما بوی بد می دهد یا می درخشد، در طول مسیر هر وظیفه ای بازخورد بخواهید. انجام این کار نشان می دهد که شما به کار خود اهمیت می دهید و می خواهید در شغل خود موفق شوید. به‌علاوه، به‌جای اینکه با نگرانی فکر کنید چه اشتباهی انجام می‌دهید، درک بهتری از عملکرد، نقاط قوت و زمینه‌های پیشرفت خود به دست خواهید آورد.

6. همکاران حامی پیدا کنید

به دنبال همکاران و مربیان مثبتی باشید که از شما حمایت می‌کنند، وقتی احساس ناراحتی می‌کنید، شما را تقویت می‌کنند و می‌توانند به شما در موفقیت در شغل و درون شرکت کمک کنند. همیشه مخالفان و حسودهایی هستند که می‌خواهند شکست شما را ببینند، اما اگر به اندازه کافی به افراد کمک کنید، مطمئناً یک گروه انتقادی خواهید یافت که پشت شماست.

7. به خودتان باور داشته باشید

به نظر می رسد، این ضرب المثل قدیمی، “جعل کن تا زمانی که آن را درست نکنی” حقیقتی دارد. خوب لباس پوشیدن، وضعیت بدنی خوب، صمیمی بودن و برقراری ارتباط چشمی با مردم این احساس را ایجاد می کند که اعتماد به نفس دارید و کنترل دارید. و وقتی بقیه دنیا فکر می کنند که شما مطمئن هستید، شما هم شروع به باور آن خواهید کرد. پس لبخند بزنید، صاف بایستید، و بله ادامه دهید.

8. به قلب خود اعتماد کنید

اگر احساس می‌کنید که کار شما را به جایی که می‌خواهید نمی‌رساند، مطمئناً بر چارچوب ذهنی و حس اعتماد به نفس شما تأثیر می‌گذارد. بنابراین در مورد اهداف و انتظارات شخصی خود واقعاً با خود صادق باشید و مطمئن شوید که به آنها صادق هستید. اگر متوجه شدید که نمی‌توانید از استعدادهای خود به بهترین شکل استفاده کنید یا شغلتان شما را در مسیر درست شغلی قرار نمی‌دهد، به این فکر کنید که چگونه وضعیت خود را تغییر دهید – خواه بحث با رئیس‌تان باشد یا نگاه کردن. برای یک کنسرت جدید

9. دستاوردهای خود را جشن بگیرید

اگر یک بررسی عملکرد شگفت‌انگیز دریافت کرده‌اید یا جلسه مشتری را که بر آن استرس داشته‌اید به نتیجه رسانده‌اید، جشن بگیرید—شما سزاوار آن هستید! تصدیق این موفقیت‌ها و پاداش دادن به خود، به شما یادآوری می‌کند که واقعاً چقدر عالی هستید – و هیچ افزایش اعتماد به نفسی بیشتر از یک کار خوب انجام شده وجود ندارد.

چه نکات و ترفندهایی به شما کمک می کند تا در کار احساس اعتماد به نفس بیشتری دلشته باشید؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه ها وارد کرده تا شما هم بتوانید به دیگران کمک کنید!


ما را از دیدگاه خود با خبر سازید